Santorini, Grecja

Santorini, położona na południowym Morzu Egejskim, to zapierająca dech w piersiach piękna wyspa w Grecji, znana ze wspaniałych zachodów słońca, malowniczych bielonych budynków, kościołów z niebieskimi kopułami i krystalicznie czystej wody. 

Ta wyspa w kształcie półksiężyca jest popularnym celem turystów i słynie z przepięknych widoków, uroczych wiosek i bogatej historii. Wyjątkowy wulkaniczny krajobraz wyspy, utworzony przez potężną erupcję ponad 3500 lat temu, dodaje jej uroku i uroku.

Odwiedzający mogą zwiedzać urocze wioski Oia, Fira i Imerovigli, gdzie mogą podziwiać tradycyjną cykladzką architekturę i delektować się wyśmienitą lokalną kuchnią. Kaldera, która powstała w wyniku erupcji wulkanu, to kolejna znana atrakcja Santorini. Na wyspie znajduje się kilka starożytnych miejsc, w tym Akrotiri, minojskie miasto, które zostało zasypane pyłem wulkanicznym.

Santorini jest również znane ze swoich światowej klasy winnic, produkujących jedne z najlepszych win w Grecji.

Ze swoją czarującą scenerią, bogatą historią i niekończącymi się atrakcjami, Santorini jest obowiązkowym miejscem dla każdego podróżnika, który szuka naprawdę niezapomnianych wrażeń w Grecji.

Niestety nie znaleźliśmy lotów dla wybranych kryteriów.

Brak lotów.

Zobacz aktualne propozycje »