Bari, Włochy

Bari to nadmorskie miasto położone w południowym regionie Włoch znanym jako Apulia. Z populacją ponad 300 000, jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w regionie po stolicy,

Bari to tętniąca życiem metropolia o bogatej historii i kulturze. Jego strategiczne położenie nad Morzem Adriatyckim uczyniło z niego ważny port od czasów starożytnych. Miasto szczyci się mieszanką stylów architektonicznych, od średniowiecznych po współczesne, i jest domem dla kilku godnych uwagi zabytków. Goście mogą zwiedzić urocze stare miasto, znane jako Bari Vecchia, z wąskimi uliczkami i starożytną architekturą. Miasto oferuje również wiele muzeów i kościołów, w tym słynną Bazylikę św. Mikołaja, w której znajdują się szczątki św. Mikołaja - patrona miasta.

Bari słynie również ze swojej kuchni, w tym specjałów, takich jak makaron orecchiette i dania ze świeżych owoców morza. Ogólnie rzecz biorąc, Bari to tętniące życiem miasto, które oferuje odwiedzającym wyjątkową mieszankę historii, kultury i nowoczesności.

Dzisiejsze propozycje:

Bari
Włochy
435.999999

Czwartek, 25 Kwietnia, 06:15

  • Warszawa
  • 2
Bari
Włochy
435.999999

Czwartek, 25 Kwietnia, 06:15

  • Warszawa
  • 3